SUD08P06-155L-E3
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Manufacturer No:
SUD08P06-155L-E3
Manufacture:
Vishay
Datasheet:
SUD08P06-155L-E3
Description:
MOSFET P-CH 60V 8.4A DPAK
Product Attribute
Categories
Discrete Semiconductor Products
Manufacturer
Vishay
Packaging
Reel - TR
Status
Obsolete(EOL)
Polarity
P-Channel
Technology
MOSFET
Drain-Source Breakdown Voltage
60V
Continuous Drain Current at 25°C
8.4A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Gate-Source Threshold Voltage
3V @ 250μA
Max Gate Charge
19nC @ 10V
Max Input Capacitance
450pF @ 25V
Maximum Gate-Source Voltage
±20V
Power Dissipation (Max)
2W (Ta), 25W (Tc)
Maximum Rds On at Id,Vgs
155 mOhm @ 5A, 10V
Temperature Range - Operating
-55°C to 175°C (TJ)