SUD06N10-225L-E3
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Manufacturer No:
SUD06N10-225L-E3
Manufacture:
Vishay
Datasheet:
SUD06N10-225L-E3
Description:
MOSFET N-CH 100V 6.5A DPAK
Product Attribute
Categories
Discrete Semiconductor Products
Manufacturer
Vishay
Packaging
Reel - TR
Status
Obsolete(EOL)
Polarity
N-Channel
Technology
MOSFET
Drain-Source Breakdown Voltage
100V
Continuous Drain Current at 25°C
6.5A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Gate-Source Threshold Voltage
3V @ 250μA
Max Gate Charge
4nC @ 5V
Max Input Capacitance
240pF @ 25V
Maximum Gate-Source Voltage
±20V
Power Dissipation (Max)
1.25W (Ta), 20W (Tc)
Maximum Rds On at Id,Vgs
200 mOhm @ 3A, 10V
Temperature Range - Operating
-55°C to 175°C (TJ)
Mounting
SMD (SMT)
Case / Package
TO-252, (D-Pak)
Dimension
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Popularity
Medium
Fake Threat In the Open Market
48 pct.
Supply and Demand Status
Limited
Company Profile
SUD06N10-225L-E3 Relevant information
SUD06N10-225L
SUD06N10-225L
N-Channel 100-V (D-S) 175C MOSFET
SUD06N10-225L_08
SUD06N10-225L_08
SUD06N10-225L-E3
SUD06N10-225L-E3
MOSFET N-CH 100V 6.5A DPAK