LDFM33PUR
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Manufacturer No:
LDFM33PUR
Manufacture:
STMicroelectronics
Datasheet:
LDFM33PUR
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 6DFN
In Stock
10 pcs On sales
Product Attribute
Categories
Integrated Circuits (ICs)
Estimated Pruduction Lead Time
27 Weeks
Features
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 500mA 6-DFN (3x3)
Manufacturer
STMicroelectronics
Package
Reel - TR
Operating Temperature Range
-40°C ~ 125°C (TJ)
Mounting
Surface Mount
Case / Package
6-DFN (3x3)
Family Name
LDFM33
MSL Level
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Part Number
Quantity per package
3000
Fake Threat In the Open Market
62 pct.
Popularity
Medium
Supply and Demand Status
Limited
Company Profile
LDFM33PUR Relevant information
LDFM33PUR
LDFM33PUR
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 6DFN