L4931CD27-TR
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Manufacturer No:
L4931CD27-TR
Datasheet:
L4931CD27-TR
Description:
IC REG LINEAR 2.7V 250MA 8SO
Product Attribute
Categories
Integrated Circuits (ICs)
Features
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 250mA 8-SOIC
Manufacturer
STMicroelectronics
Package
Reel - TR
Part Status
Obsolete
Operating Temperature Range
-40°C ~ 125°C