VS-40L15CTSTRLPBF
Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer No:
VS-40L15CTSTRLPBF
Manufacture:
Vishay
Datasheet:
VS-40L15CTSTRLPBF
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 15V D2PAK
Product Attribute
Categories
Discrete Semiconductor Products
Manufacturer
Vishay Semiconductor Diodes Division
Packaging
Reel package
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Diode Type
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Maximum)
15V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
20A
Voltage - Forward (Vf) (Maximum) @ If
410mV @ 19A
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
10mA @ 15V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 125°C