SMCJ36CHE3/57T
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMCJ36CHE3/57T
Datasheet:
SMCJ36CHE3/57T
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
64.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
23.3A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Temperature Range - Operating
-55°C ~ 150°C (TJ)