SMCJ18HE3/57T
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMCJ18HE3/57T
Datasheet:
SMCJ18HE3/57T
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
46.6A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Temperature Range - Operating
-55°C ~ 150°C (TJ)