SMBG33CHE3/5B
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMBG33CHE3/5B
Package:
DO-215AA, SMB Gull Wing
Datasheet:
SMBG33CHE3/5B
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
59V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10.2A
Power - Peak Pulse
600W
Temperature Range - Operating
-55°C ~ 150°C (TJ)