SMBG15CHE3/52
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMBG15CHE3/52
Package:
DO-215AA, SMB Gull Wing
Datasheet:
SMBG15CHE3/52
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
26.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
22.3A
Power - Peak Pulse
600W
Temperature Range - Operating
-55°C ~ 150°C (TJ)