SMB8J13CHE3/52
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMB8J13CHE3/52
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
SMB8J13CHE3/52
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33.6A
Power - Peak Pulse
800W
Temperature Range - Operating
-55°C ~ 150°C (TJ)