SMA5J26CHE3/61
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMA5J26CHE3/61
Datasheet:
SMA5J26CHE3/61
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
46.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10.7A
Power - Peak Pulse
500W
Temperature Range - Operating
-55°C ~ 150°C (TJ)