SMA5J20CHE3/5A
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMA5J20CHE3/5A
Datasheet:
SMA5J20CHE3/5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
14A
Power - Peak Pulse
500W
Temperature Range - Operating
-55°C ~ 150°C (TJ)