STLQ015M33R
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Manufacturer No:
STLQ015M33R
Manufacture:
STMicroelectronics
Datasheet:
STLQ015M33R
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
Product Attribute
Categories
Integrated Circuits (ICs)
Estimated Pruduction Lead Time
17 Weeks
Features
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 150mA SOT-23-5
Manufacturer
STMicroelectronics
Package
Reel - TR
Operating Temperature Range
-40°C ~ 125°C (TJ)