LDLN025PU29R
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Manufacturer No:
LDLN025PU29R
Datasheet:
LDLN025PU29R
Description:
IC REG LINEAR 2.9V 250MA 4DFN
Product Attribute
Categories
Integrated Circuits (ICs)
Estimated Pruduction Lead Time
27 Weeks
Features
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 250mA 4-DFN (1x1)
Manufacturer
STMicroelectronics
Package
Reel - TR
Operating Temperature Range
-40°C ~ 125°C (TJ)