LDK320M25R
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Manufacturer No:
LDK320M25R
Manufacture:
STMicroelectronics
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
LDK320M25R
Description:
IC REG LINEAR 2.5V 200MA SOT23-5 / Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA SOT-23-5
Product Attribute
Category
Integrated Circuits (ICs)>PMIC - Voltage Regulators - Linear
Mfr
STMicroelectronics
Package
Tape & Reel (TR)
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
18V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Current - Output
200mA
Current - Quiescent (Iq)
90 µA
Current - Supply (Max)
100 µA
PSRR
83dB ~ 58dB (120Hz ~ 10kHz)
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Temperature Range - Operating
-40°C ~ 125°C (TJ)