LD39150PU-R
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Manufacturer No:
LD39150PU-R
Manufacture:
STMicroelectronics
Datasheet:
LD39150PU-R
Description:
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A 6DFN
Product Attribute
Categories
Integrated Circuits (ICs)
Estimated Pruduction Lead Time
27 Weeks
Features
Linear Voltage Regulator IC 1 Output
Manufacturer
STMicroelectronics
Package
Reel - TR
Family Name
LD39150
MSL Level
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Part Number
497-11464-2, LD39150PUR, 497-11464-1, -497-11464-1, -497-11464-2, 497-11464-6
Quantity per package
3000
Fake Threat In the Open Market
83 pct.
Popularity
Medium
Supply and Demand Status
Limited
Company Profile
LD39150PU-R Relevant information
LD39015J12R
LD39015J12R
IC REG LIN 1.2V 150MA 4FLIPCHIP