LD39115J10R
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Manufacturer No:
LD39115J10R
Package:
4-UFBGA, FCBGA
Datasheet:
LD39115J10R
Description:
IC REG LINEAR 1V 150MA 4FLIPCHIP / Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA 4-FlipChip (0.79x0.79)
Product Attribute
Category
Integrated Circuits (ICs)>PMIC - Voltage Regulators - Linear
Mfr
STMicroelectronics
Package
Tape & Reel (TR)
Product Status
Obsolete
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1V
Current - Output
150mA
Current - Quiescent (Iq)
50 µA
Current - Supply (Max)
70 µA
PSRR
74dB ~ 67dB (1kHz ~ 10kHz)
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Temperature Range - Operating
-40°C ~ 125°C