LD39100PU33RY
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Manufacturer No:
LD39100PU33RY
Manufacture:
STMicroelectronics
Datasheet:
LD39100PU33RY
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 1A 6DFN
Product Attribute
Categories
Integrated Circuits (ICs)
Estimated Pruduction Lead Time
27 Weeks
Features
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1A 6-DFN (3x3)
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
Automotive, AEC-Q100
Package
Reel - TR
Operating Temperature Range
-40°C ~ 125°C (TJ)