LD39030ADTPU28R
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Manufacturer No:
LD39030ADTPU28R
Datasheet:
LD39030ADTPU28R
Description:
IC REG LINEAR 2.8V 300MA 4DFN
Product Attribute
Categories
Integrated Circuits (ICs)
Features
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA 4-DFN (1x1)
Manufacturer
STMicroelectronics
Package
Reel - TR
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Operating Temperature Range
-40°C ~ 125°C (TJ)