LD29300D2M15R
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Manufacturer No:
LD29300D2M15R
Manufacture:
STMicroelectronics
Datasheet:
LD29300D2M15R
Description:
IC REG LINEAR 1.5V 3A D2PAK/A
Product Attribute
Categories
Integrated Circuits (ICs)
Features
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3A D2Pak/A
Manufacturer
STMicroelectronics
Package
Reel - TR
Part Status
Obsolete
Operating Temperature Range
-40°C ~ 125°C