L78M15CV-DG
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Manufacturer No:
L78M15CV-DG
Manufacture:
STMicroelectronics
Datasheet:
L78M15CV-DG
Description:
IC REG LINEAR 15V 500MA TO220
Product Attribute
Categories
Integrated Circuits (ICs)
Estimated Pruduction Lead Time
41 Weeks
Features
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 500mA TO-220
Manufacturer
STMicroelectronics
Package
Tube
Operating Temperature Range
0°C ~ 150°C