L78M10ACDT-TR
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Manufacturer No:
L78M10ACDT-TR
Datasheet:
L78M10ACDT-TR
Description:
IC REG LINEAR 10V 500MA DPAK
Product Attribute
Categories
Integrated Circuits (ICs)
Features
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 500mA DPAK
Manufacturer
STMicroelectronics
Package
Reel - TR
Part Status
Obsolete
Operating Temperature Range
0°C ~ 125°C