L78L33ACD
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Manufacturer No:
L78L33ACD
Datasheet:
L78L33ACD
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA 8SO
Product Attribute
Categories
Integrated Circuits (ICs)
Features
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 100mA 8-SOIC
Manufacturer
STMicroelectronics
Package
Tube
Part Status
Obsolete
Operating Temperature Range
0°C ~ 125°C