S-L2985B31-H4T1
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Manufacturer No:
S-L2985B31-H4T1
Manufacture:
SII Semiconductor Corporation
Datasheet:
S-L2985B31-H4T1
Description:
IC REG LDO 3.1V 0.15A WLP4B
Product Attribute
Categories
Integrated Circuits
Manufacturer
SII Semiconductor Corporation
Packaging
Reel - TR
Status
Obsolete(EOL)
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Maximum Input Voltage
6.5V
Nominal Output Voltage (Min/Fixed)
3.1V
Dropout Voltage-Max
0.26V @ 100mA
Output Current
150mA
Operating Supply Current
90μA
PSRR
80dB (1kHz)
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current
Temperature Range - Operating
-40°C to 85°C