S-1172B13-E6T1G
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Manufacturer No:
S-1172B13-E6T1G
Manufacture:
SII Semiconductor Corporation
Datasheet:
S-1172B13-E6T1G
Description:
IC REG LINEAR 1.3V 1A 6HSOP
Product Attribute
Categories
Integrated Circuits
Manufacturer
SII Semiconductor Corporation
Packaging
Reel - TR
Status
Active
Number of Regulators
1
Output Current
1A
Temperature Range - Operating
-40°C to 85°C (TA)