SFSD-05-30-G-04.13-S
Rectangular Cable Assemblies
Manufacturer No:
SFSD-05-30-G-04.13-S
Manufacture:
Samtec Inc.
Datasheet:
SFSD-05-30-G-04.13-S
Product Attribute
Category
Cable Assemblies>Rectangular Cable Assemblies
Mfr
Samtec Inc.
Series
Tiger Eye™ SFSD
Package
Bulk
Connector Type
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions
10
Number of Rows
2
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Length
0.344' (104.90mm, 4.13")