SFSD-05-28-H-05.90-SR
Rectangular Cable Assemblies
Manufacturer No:
SFSD-05-28-H-05.90-SR
Manufacture:
Samtec Inc.
Datasheet:
SFSD-05-28-H-05.90-SR
Product Attribute
Category
Cable Assemblies>Rectangular Cable Assemblies
Mfr
Samtec Inc.
Series
Tiger Eye™ SFSD
Package
Bulk
Connector Type
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions
10
Number of Rows
2
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Length
0.492' (149.86mm, 5.90")