S2SDT-07-28-L-10.00-S
Rectangular Cable Assemblies
Manufacturer No:
S2SDT-07-28-L-10.00-S
Manufacture:
Samtec Inc.
Datasheet:
S2SDT-07-28-L-10.00-S
Product Attribute
Category
Cable Assemblies>Rectangular Cable Assemblies
Mfr
Samtec Inc.
Series
Tiger Eye™ S2SDT
Package
Bulk
Connector Type
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions
14
Number of Rows
2
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")