SST39SF040-45-4C-WHE
Flash
Manufacturer No:
SST39SF040-45-4C-WHE
Manufacture:
Microchip Technology
Datasheet:
SST39SF040-45-4C-WHE
Description:
IC FLASH 4MBIT 45NS 32TSOP
Product Attribute
Categories
Integrated Circuits
Manufacturer
Microchip Technology
Packaging
Tray
Status
Obsolete(EOL)
Memory Format
FLASH
Technology
Memory Size
4Mb (512K x 8)
Access Time
45ns
Supply Voltage - Operating
4.5 V to 5.5 V
Temperature Range - Operating
0°C to 70°C (TA)
Mounting
SMD (SMT)
Case / Package
32-TSOP
Popularity
Medium
Fake Threat In the Open Market
45 pct.
Supply and Demand Status
Limited
Company Profile
SST39SF040-45-4C-WHE Relevant information
SST308-T1-E3
SST308-T1-E3
N-Channel FETs 35V 12mA