SST25VF080B-50-4C-QAF-T
Flash
Manufacturer No:
SST25VF080B-50-4C-QAF-T
Manufacture:
Microchip Technology
Datasheet:
SST25VF080B-50-4C-QAF-T
Description:
IC FLASH 8MBIT 50MHZ 8TDFN
Product Attribute
Categories
Integrated Circuits
Manufacturer
Microchip Technology
Packaging
Reel - TR
Status
Active
Memory Format
FLASH
Technology
Memory Size
8Mb (1M x 8)
Max Frequency
50MHz
Supply Voltage - Operating
2.7 V to 3.6 V
Temperature Range - Operating
0°C to 70°C (TA)
Mounting
SMD (SMT)
Case / Package
8-WSON (6x5)
Is this a common-used part?
Yes
Popularity
High
Fake Threat In the Open Market
49 pct.
Supply and Demand Status
Balance
Company Profile
SST25VF080B-50-4C-QAF-T Relevant information
SST200
SST200
N-Channel JFETs
SST201
SST201
N-Channel JFET General Purpose Amplifier
SST201-T1-E3
SST201-T1-E3
JFET N-CH 25V .7MA SOT-23