SST25LF020A-33-4C-SAE
Flash
Manufacturer No:
SST25LF020A-33-4C-SAE
Manufacture:
Microchip Technology
Datasheet:
SST25LF020A-33-4C-SAE
Description:
IC FLASH 2MBIT 33MHZ 8SOIC
Product Attribute
Categories
Integrated Circuits
Manufacturer
Microchip Technology
Packaging
Tube/Rail
Status
Active
Memory Format
FLASH
Technology
Memory Size
2Mb (256K x 8)
Max Frequency
33MHz
Supply Voltage - Operating
3 V to 3.6 V
Temperature Range - Operating
0°C to 70°C (TA)
Mounting
SMD (SMT)
Case / Package
8-SOIC
Popularity
Medium
Fake Threat In the Open Market
41 pct.
Supply and Demand Status
Balance
Company Profile
SST25LF020A-33-4C-SAE Relevant information
SST200
SST200
N-Channel JFETs
SST201
SST201
N-Channel JFET General Purpose Amplifier
SST201-T1-E3
SST201-T1-E3
JFET N-CH 25V .7MA SOT-23