PIC18LF24K22T-I/ML
Embedded - Microcontrollers
Manufacturer No:
PIC18LF24K22T-I/ML
Datasheet:
PIC18LF24K22T-I/ML
Product Attribute
Categories
Integrated Circuits
Packaging
Tape and Reel
Core Processor
PIC
Data Bus Width
8-Bit
Speed
64MHz
Connectivity
I2C, SPI, UART/USART
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
The number of I/O
24
Program Memory Size
16KB (8K x 16)
EEPROM Size
256 x 8
Date RAM Size
768 x 8
Supply Voltage
1.8V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 19x10b
Temperature Range - Operating
-40°C ~ 85°C