MAX6348UR43+T
PMIC - Supervisors
Manufacturer No:
MAX6348UR43+T
Manufacture:
Maxim Integrated
Datasheet:
MAX6348UR43+T
Description:
IC MPU/RESET CIRC 4.30V SOT23-3
Product Attribute
Categories
Integrated Circuits
Manufacturer
Maxim Integrated
Packaging
Reel - TR
Status
Active
Type
Simple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored
1
Output
Open Drain or Open Collector
Reset
Active Low
Reset Timeout
100 ms Minimum
Voltage - Threshold
4.3V
Temperature Range - Operating
-40°C to 85°C (TA)