C324C332GAG5TA
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
C324C332GAG5TA
Manufacture:
Kemet
Package:
Radial
Datasheet:
C324C332GAG5TA
Description:
CAP CER 3300PF 250V C0G/NP0 RAD / 3300 pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Product Attribute
Category
Capacitors>Ceramic Capacitors
Mfr
KEMET
Series
GoldMax 300 Comm C0G
Package
Bulk
Capacitance
3300 pF
Tolerance
±2%
Voltage - Rated
250V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Temperature Range - Operating
-55°C ~ 125°C
Features
Low ESL
Applications
General Purpose
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)
0.230" (5.84mm)
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Lead Style
Formed Leads - Kinked
Base Product Number
C324C
MSL Level
Not Applicable
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
500
Fake Threat In the Open Market
71 pct.
Company Profile
C324C332GAG5TA Relevant information
C324
C324
Aluminum Electrolytic Capacitors
C32417-000
C32417-000
PTC Resettable Fuse 0.18A(hold) 0.65A(trip) 60VDC 10A 0.1s 0.8Ohm Radial 10.9 X 4.6 X 12.6mm Bulk
4C 18 SOLID BC HALAR PVC Fire Alarm/Life Safety Cable
2C 12 SOLID BC HALAR PVC Fire Alarm/Life Safety Cable
C324C
LOW POWER QUAD OPERATIONAL AMPLIFIER
C324C161K3G5TA7301
C324C161K3G5TA7301
CAP CER 160PF 25V C0G RADIAL