C322C470K2G5TA7301
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
C322C470K2G5TA7301
Manufacture:
Kemet
Datasheet:
C322C470K2G5TA7301
Description:
Multilayer Ceramic Capacitor, 47 pF, 200 V, ± 10%, C0G (NP0), Radial Leaded
Product Attribute
Capacitance
47 pF
Case / Package
Radial
Dielectric
C0G
Dissipation Factor
0.1 %
Height
3.18 mm
Lead Pitch
5.08 mm
Length
6.6 mm
Max Operating Temperature
125 °C
Min Operating Temperature
-55 °C
Mount
Through Hole
Radiation Hardening
No
RoHS
Compliant
Termination
Radial
Tolerance
10 %
Voltage Rating
200 V
Voltage Rating (DC)
200 V
Width
5.08 mm