SMAZ8V2-13
Diodes - Zener - Single
Manufacturer No:
SMAZ8V2-13
Manufacture:
Diodes Incorporated
Datasheet:
SMAZ8V2-13
Description:
DIODE ZENER 8.2V 1W SMA
Product Attribute
Supply and Demand Status
Balance
Popularity
High
Fake Threat In the Open Market
43 pct.
Quantity per package
5000
Other Part Number
HTSUS
ECCN
EAR99
REACH Status
REACH Unaffected
MSL Level
1 (Unlimited)
Family Name
SMAZ8V2
Case / Package
SMA
Package
DO-214AC, SMA
Mounting
Surface Mount
Operating Temperature Range
-65°C ~ 150°C
Part Status
Obsolete
Manufacturer
Diodes Incorporated
Features
Zener Diode 8.2 V 1 W ±5% Surface Mount SMA
Categories
Discrete Semiconductor Products
Company Profile
SMAZ8V2-13 Relevant information
SMAZ10
SMAZ10
1.0A SURFACE MOUNT ZENER DIODE