BZT52C24SQ-7-F
Diodes - Zener - Single
Manufacturer No:
BZT52C24SQ-7-F
Datasheet:
BZT52C24SQ-7-F
Description:
ZENER DIODE SOD323 T&R 3K
Discrete Semiconductor Products
Estimated Pruduction Lead Time
33 Weeks
Features
Zener Diode 24 V 200 mW ±5.83% Surface Mount SOD-323
Manufacturer
Diodes Incorporated
Series
Automotive, AEC-Q101
Package
Reel - TR
Operating Temperature Range
-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting
Surface Mount
Case / Package
SOD-323
Family Name
BZT52
MSL Level
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Quantity per package
3000
Fake Threat In the Open Market
78 pct.
Popularity
High
Company Profile
BZT52C24SQ-7-F Relevant information
BZT52-B10S_R1_00001
BZT52-B10S_R1_00001
SURFACE MOUNT SILICON ZENER DIOD / Zener Diode 10 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323
BZT52-B11S_R1_00001
SURFACE MOUNT SILICON ZENER DIOD / Zener Diode 11 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323