BZT52C24-13
Diodes - Zener - Single
Manufacturer No:
BZT52C24-13
Datasheet:
BZT52C24-13
Description:
DIODE ZENER 24V 500MW SOD123
Discrete Semiconductor Products
Features
Zener Diode 24 V 500 mW ±6% Surface Mount SOD-123
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package
Reel - TR
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Operating Temperature Range
-65°C ~ 150°C
Mounting
Surface Mount
Case / Package
SOD-123
Family Name
BZT52C24
MSL Level
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Part Number
BZT52C24-13DITR, BZT52C24-13TR, BZT52C24DITR, BZT52C24DITR-ND, BZT52C24TR, BZT52C24TR-ND
Quantity per package
10000
Fake Threat In the Open Market
91 pct.
Popularity
High
Company Profile
BZT52C24-13 Relevant information
BZT52-B10S_R1_00001
BZT52-B10S_R1_00001
SURFACE MOUNT SILICON ZENER DIOD / Zener Diode 10 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323
BZT52-B11S_R1_00001
SURFACE MOUNT SILICON ZENER DIOD / Zener Diode 11 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323