BZT52C22T-7
Diodes - Zener - Single
Manufacturer No:
BZT52C22T-7
Datasheet:
BZT52C22T-7
Description:
DIODE ZENER 22V 300MW SOD523
Discrete Semiconductor Products
Estimated Pruduction Lead Time
37 Weeks
Features
Zener Diode 22 V 300 mW ±6% Surface Mount SOD-523
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package
Reel - TR
Operating Temperature Range
-65°C ~ 150°C
Mounting
Surface Mount
Case / Package
SOD-523
Family Name
BZT52
MSL Level
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Part Number
Quantity per package
3000
Fake Threat In the Open Market
62 pct.
Popularity
High
Company Profile
BZT52C22T-7 Relevant information
BZT52-B10S_R1_00001
BZT52-B10S_R1_00001
SURFACE MOUNT SILICON ZENER DIOD / Zener Diode 10 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323
BZT52-B11S_R1_00001
SURFACE MOUNT SILICON ZENER DIOD / Zener Diode 11 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323